Podjazd do domu

Podjazd

Pierwszym elementem witającym Gości i Ciebie w twoim domu jest piękny i dobrze wykonany podjazd i chodnik. Te właśnie elementy są pierwszym wrażeniem dla Twoich Gości oraz Ciebie powracającego do domu.
Firma Kat-Bruk zapewni Tobie ładnie zaprojektowany i solidnie wykonany podjazd i chodnik do domu, aby były one trwałe cieszyły oko oraz sprawiały radość Tobie i Gościom.
Możemy wykonać dla Ciebie kompleksowo całość prac od projektu po wykonawstwo. Posiadamy niezbędny sprzęt i doświadczenie.

Proces układania kostki brukowej można podzielić na następujące etapy:

  1. projektowanie – stworzenie planu ułożenia kostki, obliczenie powierzchni, potrzebnej ilości kostki, krawężników, cementu, kruszywa i piasku.
  2. korytowanie – wykopanie rowu o odpowiedniej głębokości (w zależności od przeznaczenia budowanej nawierzchni i rodzaju gleby).
  3. układanie krawężników – zapobiegają zasypywaniu nawierzchni przez piasek i utrzymują kostkę brukową w pierwotnej pozycji.
  4. wykładanie podbudowy – złożona z odpowiedniego kruszywa musi charakteryzować się odpowiednią przepuszczalnością wód opadowych i mrozoodpornością.
  5. wyrównywanie podbudowy – dzięki temu nawierzchnia będzie równa i nie będzie się luzować.
  6. układanie kostki – poprzecznymi rzędami.
  7. zagęszczanie nawierzchni i wysypanie piasku – utwardzamy ścieżkę i zapobiegamy późniejszemu luzowaniu się kostki.